Pôvod všetkých problémov ľudstva

Ľudstvo má momentálne veľa problémov cez ekologické, ekonomické, politické, vojenské až po problémy jednotlivcov, kde to celé začína. Vzťahové problémy sú koreňom všetkých problémov ľudstva. Vzťah človeka k ostatným ľuďom, k prírode, k vesmíru a k samému sebe. Aký má človek vzťah k samému sebe, taký má vzťah aj k všetkému ostatnému. Od vzťahu k samému sebe sa odvíja celý náš život.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (5 min):

Sebaláska

Pokiaľ človek nemiluje samého seba, nedokáže milovať ani ostatných. Pokiaľ nemá oheň lásky zapálený v sebe, nemá šancu zapáliť ho v ostatných.

Sebaláska znamená pozrieť sa do zrkadla a byť schopný sa na seba usmiať. Sebaláska znamená pozrieť sa samému v sebe v zrkadle do očí a vidieť v nich milujúceho človeka. Sebaláska znamená prijať sa takého aký som, so všetkými nedostatkami. Sebaláska znamená dokázať počúvať nahrávky svojho hlasu a tiež sledovať svoje vystúpenie na videu. Sebaláska znamená zapáliť v sebe oheň lásky, ktorý môžeme šíriť medzi ostatných.

Vzťahy

Ak má človek problém sám so sebou, automaticky má problém aj s ostatnými. Akonáhle si vyriešime problémy, ktoré máme sami so sebou, problémy vo vonkajšom svete akoby zmiznú. Vždy treba začať najskôr od seba. Ak mi niečo vadí na ľuďoch, je to preto, lebo sám mám podobnú vlastnosť, ktorá mi vadí na iných. Ľudia, ktorých stretávam, sú môj odraz, akési zrkadlo. Márne sa budem snažiť utierať špinu na zrkadle, keď ju mám na svojom čele. Až keď ju utriem zo svojho čela, zmizne aj v zrkadle. Tak to funguje. Len si to treba uvedomiť a mať na pamäti. Nemôžem zmeniť ostatných a nemôžem ani od nich požadovať, aby sa zmenili. Môžem len zmeniť svoj postoj k nim. To je celé. To je celá veda vzťahov. Ak mi niečo vadí, musím sa najskôr pozrieť do seba. A keď na sebe zapracujem a odstránim svoje nedostatky, problémy s ostatnými rázom zmiznú. Je to úžasné. Mám s tým osobnú skúsenosť. Viem o čom hovorím.

Vykorenenie problémov

Na svete sú vojny, hnev, strach, nenávisť, násilie a iné nepekné veci kvoli tomu, že jednotlivci v sebe pestujú strach, hnev, nenávisť a iné nepekné emócie a vlastnosti.

Pokiaľ človek v sebe prestane pestovať tieto emócie a prestane odsudzovať a posudzovať, všetky problémy, ktoré sa doteraz zdali ako problémy, náhle zmiznú.

Harmónia

Na svete je momentálne disharmónia. Túto disharmóniu vytvárajú ľudia. V prírode je všetko založené na harmónii, ale ľudia túto harmóniu narúšajú. Máme obrovské technologické vymoženosti, ale vedomie ľudstva je na nízkej úrovni a preto ľudia nedokážu využívať tieto technológie poriadne. Ľudia robia vonkajšie inžinierstvo ale pritom zabúdajú na vnútorné inžinerstvo. Snažia sa zlepšiť svet vonkajším inžinierstvom, ale takto to nemôže fungovať. Ľudia sa snažia liečiť choroby rôznymi liekmi, ale neriešia skutočnú príčinu chorôb. Ľudia majú technológie, ktoré im môžu pomôcť, ale využívajú ich na to aby ubližovali a ničili. To všetko je kvoli tomu, že sa nevenujú vnútornému inžinierstvu – nevenujú sa sami sebe a svojmu vedomiu.

Dosiahnutie harmónie v sebe je veľmi dôležité. Ak jednotlivci v sebe nedosiahnu harmóniu, nemôže byť ani harmónia vo svete. Je dôležité nájsť stred medzi nebom a zemou. Nie je dobré keď je niekto celým telom v oblakoch. A tiež nie je dobré keď je niekto celým telom na zemi. Dokázať byť hlavou v oblakoch a tiež aj na zemi, to je harmónia. Dokázať používať ľavú aj pravú hemisféru mozgu v rovnakom pomere, to je harmónia. Využívať mužskú aj ženskú energiu, to je harmónia.

Ako zlepšiť svet?

Aby sme dokázali zlepšiť svet, musíme najskôr zlepšiť samých seba.

Prvá celkom jednoduchá a účinná metóda je vedomé žitie. Píšem o tom v článku “Vedomé žitie“. Prepnúť svoj život z autopilota na manuál a vedome pracovať so svojimi myšlienkami a emóciami, to je jedna z ciest k šťastnému vedomému životu.

Ďalšia možnosť je meditácia a yoga. O meditácii píšem v článku “Čo mi dala meditácia“. O yoge píšem v článku “Čo je yoga“. Kombinácia vedomého žitia, meditácie a yogy je silné kombo na zlepšenie samého seba a následne sveta.

Ak väčšina ľudí dokáže zmeniť samých seba, dokážu tak spoločne zmeniť celý svet. Ak chcete aby bolo na svete šťastie, láska, mier a blahobyt, najskôr musíte dosiahnuť šťastie, lásku, mier a blahobyt v sebe.

viral


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥