Ak máš problém sám so sebou, zaručene budeš mať problém s ostatnými

Táto jednoduchá veta sa dá pochopiť viacerými spôsobmi. Avšak ja mám na mysli len jeden jediný.

Ak sa ti nechce čítať, pozri si vlog (5 min):

Problém sám so sebou

Mať problém sám so sebou znamená byť nejakým spôsobom v nepohode. Ak je človek v nepohode, následne šíri túto nepohodu aj okolo seba. Predstavte si nahnevaného človeka. Hnev je nepohoda, je to nepríjemná emócia, ktorá škodí nie len tomu, kto sa hnevá, ale aj všetkým naokolo. Človek, ktorý sa často hnevá, má evidentne nejaký problém. A nie je to kvoli tomu, že je cholerik. Problém je v podvedomí a vo vedomí. Kedysi som sa dokázal nahnevať kvoli úplnej blbosti. Stačilo mi povedať niečo nepekné a už bol oheň na streche, už to vo mne vrelo. Pomocou meditácie som dokázal ovládnuť ego a očistiť vedomie a už ma len tak niečo nerozhnevá. Dokážem s hnevom pracovať na vedomej úrovni. Ak ma náhodou niečo rozhnevá, uvedomím si “Pozor, pozor, hnev, buď s touto emóciou opatrný, nenechaj ju vybuchnúť a ovládnuť ťa“. A následne dokážem hnev pekne vypustiť tam, odkiaľ prišiel a je kľud. Dokázať pracovať s emóciami na vedomej úrovni je úžasná schopnosť. Odporúčam každému naučiť sa žiť vedome. Píšem o tom v článku “Vedomé žitie“.

Akákoľvek negatívna vlastnosť, alebo emócia vytvára nepohodu a problémy. Keď je človek nespokojný sám so sebou, automaticky je nespokojný s okolitým svetom. Všetko mu vadí. Na všetko nadáva a má problémy s ostatnými. Pritom stačí tak málo. Stačí sa pozrieť úprimne do seba a uvidieť tam ten neporiadok a snažiť sa ho upratať. Upratať sa dá rôznymi spôsobmi. Píšem o tom v článku “Spôsoby pre očistenie vedomia“. Realitu vnímame na základe nášho vedomia. To, či vidíme ľudí a situácie ako dobré, alebo zlé, záleží od vedomia. Píšem o tom v článku “Vedomie a vnímanie reality“.

Problém s ostatnými

Ak máme problém s ostatnými, vždy hľadajme príčinu v sebe. Ak sa dokážeme do seba úprimne zahľadieť, nájdeme príčinu problému a následne ju môžeme riešiť. Dôležitá je pokora a úprimnosť. Je dôležité vedieť si priznať, že mám problém a až potom ho môžem začať riešiť. Píšem o tom v článku “Pôvod všetkých problémov ľudstva“.

Človek, ktorý má v sebe upratané, nemá so sebou problém a tým pádom nemá problém s ostatnými. Ak majú ostatní problém s ním, je to ich problém.


Upozornenie: Články boli napísané s určitým stupňom vedomia. Keďže sa neustále vyvíjam, staršie články nemusia odzrkadľovať môj súčasný stav vedomia. Nie so všetkými článkami sa v súčasnosti stotožňujem. Avšak sú ponechané pre tých, ktorí sa nachádzajú na rovnakom alebo podobnom stupni vedomia akým boli články písané.
Ak ti článok pomohol, môžeš prejaviť svoju vďaku aj finančným príspevkom:

IBAN: SK3356000000004419953001

Ďakujem za každý jeden príspevok ♥ Nech Vás Láska sprevádza ♥